5 powodów, aby pić sok z aloesu

Aloes może dorastać nawet do czterech metrów. W takiej formie występuje jednak na Madagaskarze albo na Wyspach Kanaryjskich. U nas w kraju pojawia się w formie uprawy doniczkowej. Niezależni od tego ma on takie same zdrowotne właściwości. Roślina w uprawie nie jest wymagająca, a gwarantuje nam korzystny wpływ na zdrowie, dlatego warto będzie z niej skorzystać.

Sok nas odmłodzi

Sok z aloesu to zdrowotna bomba. Będzie w niej witamina A, witaminy z grupy B a także witaminy C oraz E. Jest to również skarbnica składników mineralnych między innymi cynk, magnez, chrom, mangan, miedź, wapń czy potas się tam znajduje. Wystarczy szklana soku z aloesu dziennie i mamy ochronę przed niedoborami tych cennych zdrowotnych składników.

Aloes goi rany

Aloes jest także znany od wieków jako roślina, która przyspiesza gojenie ran. Współcześnie wprowadza się go do kosmetyków, które leczą trądzik, dodatkowo pozwala pokonać blizny i rozstępy. Kremy i maści z aloesu pomocne będą przy leczeniu różnych schorzeń skórnych. Jeśli mamy problemy skórne warto mieć na swoim parapecie właśnie aloes.

Obniża cholesterol

Problem wysokiej cholesterolu dotyczy coraz młodszych osób. Wynika to przede wszystkim z kultury fast food i dużego stresu w codziennym życiu. Aloes pozwala obniżyć cholesterol i powoduje, że krew będzie mniej lepka oraz gęsta. Sok z aloesu działa wzmacniająco na serce, zmniejszy ciśnienie krwi, minimalizuje problemy związane z chorobami krążenia.

Miąższ aloesowy

Aloes działający na odporność

Jesień to bez wątpienia piękna pora roku, jednak będzie ona również związana ze zmieniającymi się temperaturami. Łatwo wtedy będzie się przeziębić i dlatego warto będzie w naturalny sposób się wzmacniać. Aloes będzie się do tego idealnie nadawał, ponieważ są tam antyoksydanty, które neutralizują działanie wolnych rodników, są odpowiedzialne za wiele choroby i dlatego warto będzie z nimi walczyć. Dodatkowo aloes ma również silne działanie przeciwzapalne, dzięki temu możne chronić przed infekcjami.

Aloes uspokaja zmysły

Wiele osób musi żyć w stresie, jemy nieregularnie, brakuje nam snu i dodatkowo ciągle narażeni jesteśmy na różnorakie zanieczyszczenia. To sprawia, że będziemy narażeni również na proces starzenia się. Dlatego właśnie tak ważne jest oczyszczanie z toksyn. Sok z aloesu pozwala na skuteczne usuwanie toksyn z organizmu. Ten sok wpływa doskonale na działanie jelit, dzięki temu nie będziemy mieli już problemów trawiennych. Aloesem będzie można likwidować szkodliwe bakterie oraz wirusy, które mogą się w układzie pokarmowym mnożyć.

Story Page