Jak odkwasić organizm? Co to odkwaszanie i dieta odkwaszająca?

Warto dowiedzieć się dlaczego odkwaszanie organizmu jest takie ważne i powinno się o nim pamiętać. Jak można to zrobić, dlaczego tak ważna będzie nasza dieta. Postaramy się ukazać metody dzięki którym będzie można odkwasić organizm.

Zakwaszenie to przede wszystkim problem niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ powodować może uszkodzenia narządów a nawet prowadzić do ich całkowitego zniszczenia. Powiększa problemy z trawieniem, wywołuje schorzenia układu pokarmowego, działa negatywnie na układ naczyniowy oraz stawowy, powodować może nadciśnienie, migreny, bóle kości oraz stawów. Może także wpływać na nasz wygląd zewnętrzny. Odkwaszenie organizmu jest bardzo ważne, by to zrobić trzeba analizować swoją dietę i wprowadzić do żywienia zasadnicze zmiany. Jak więc powinno się do tego podejść.

Jak odkwasić organizm?

Odkwaszenie organizmu będzie polegać na włączeniu produktów alkalizujących a więc zasadowych, które będą neutralizować nadmiar kwasów. Odkwaszenie organizmu nie jest trudne i każdy może sobie z tym poradzić. Zmianę odżywiania rozpocząć można od bardzo dokładnej analizy tego jak i co jemy. Jeśli podstawę diety stanowią produkty takie jak mięso, wędliny, jajka, ser żółty, dżemy, ryż czy słodycze to prawie pewne będzie to, że organizm jest zakwaszony i będzie trzeba go odkwasić. Trzeba się zastanowić jak często sięgamy po warzywa, owoce, kiełki czy zdrowe soki i kaszę. Jeśli tych składników jest mało to czas rozpocząć zmiany.

Pożywne koktajle

Jakie produkty powinna zawierać dieta odkwaszająca organizm?

Przechodząc do konkretów należy powiedzieć, że nie można jeść samej sałaty oraz kiełków. Taka dieta nie da nam sił i również nie odkwasi organizmu. Można jednak z warzyw i owoców przygotowywać smaczne koktajle. Dodajemy natkę pietruszki, jabłko, wodę cytrynę i tworzymy odżywczą, witaminową bombę dla naszego organizmu. Tak wzmacnia się paznokcie, włosy, rozświetla się cerę

Warzywa - podstawa przepisów w diecie odkwaszającej

W sieci można znaleźć bardzo wiele ciekawych przepisów na odżywcze koktajle. Podstawą będą warzywa zielone, mleko, jogurty i do nich dowolne owoce czy dodatki takie jak płatki owsiane, siemię lniane, pestki dyni, słonecznika. Przygotowanie takich koktajli będzie proste, każdy sobie z tym poradzi. To również nie jedyny sposób na odkwaszenie. Powinniśmy także zjadać duże ilości owoców i przekonać się do zielonych warzyw, które przy odkwaszaniu są największą siłą. Zielonych warzyw będzie można jeść tak dużo jak tylko chcemy, nie ma tutaj ograniczeń. Do nich dołączyć będzie można między innymi różne kasze, które także są pozytywnym dla nas wyborem i pomogą wrócić do równowagi kwasowo - zasadowej.

Story Page