KOLAGEN NA STAWY – CO ZAWIERA, JAK DZIAŁA, JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?

Kolagen jest to naturalne białko, które odpowiada za budowę tkanki łącznej, która wchodzi w skład naszych stawów, ścięgien. Będzie odpowiadać za sprężystość oraz elastyczność naszej skóry. Mamy tam nietypowy skład aminokwasowy, ponieważ pojawia się duża ilość glicyny oraz proliny. W postaci zhydrolizowanej kolagen charakteryzuje się tym, że ma pozytywny wpływ na stawy, pomaga je regenerować szczególnie u osób, które intensywnie trenują. Warto dowiedzieć się czym jest kolagen na stawy i jak go wybrać.

Kolagen to tak jak mówiliśmy białko, które buduje tkankę łączną w organizmie. Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na rozciąganie, będzie wchodził w skład skóry, ścięgien czy więzadeł a także rogówki oka. Aby kolagen mógł powstawać cały czas potrzebny jest dostęp witaminy C w określonym stężeniu. Kolagen występuje w kilku postaciach. Ze względu na miejsce występowania mamy aż 8 typów białka. Najważniejszy dla nas jest kolagen typu II, który pojawia się w chrząstkach stawowych.

Jak działa kolagen?

Suplementy diety, w których pojawia się kolagen będą dostarczać właśnie cennych składników odpowiadających za budowanie struktury stawowej. Wykazano, że hydrolizowana forma kolagenu będzie działać pozytywnie na osoby z osteoporozą oraz zapaleniem stawów. Będzie odpowiadać za zwiększenie gęstości a także mineralizację kości czy zmniejszać może ból w chrząstce stawowej. Białko stosowane jest także w sporcie. Badania jakie były przeprowadzone pokazały, że przyjmowanie kolagenu poprawia stan stawów u sportowców. Przyjmowanie kolagenu rzeczywiście może być korzystne dla naszych stawów i warto na niego stawiać.

Regeneracja stawów

Najlepszy kolagen na stawy

Obecnie dostępne są różnorakie formy kolagenu. Najlepiej będzie wybierać formę zhydrolizowaną, która będzie miała najlepsza przyswajalność. Kupując suplementy na stawy warto brać taki, który ma przynajmniej około 8gram kolagenu i do tego 60 mg witaminy C na porcję. Niektóre preparaty mają także inne dodatki, które mogą wspierać stawy jak glukozamina czy kwas hialuronowy. Takie składniki to na pewno plus dla suplementu, który ma te elementy w składzie.

Kolagen w tabletkach czy do picia?

Obecnie na rynku dostępne są suplementy, które mają kolagen w postaci sypkiej nadający się do picia oraz taki w formie kapsułek i tabletek. Ze względu na dobrą przyswajalność oraz łatwość przyjmowania sugerujemy wybór produktów, które są do picia. Dostarczenie 8 gram kolagenu w kapsułkach to przynajmniej 8 dużych kapsułek do połknięcia a to już nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego łatwiej będzie nam wypić 200 ml napoju z taką dawką kolagenu, szczególnie w przypadku napojów o dobrym smaku.

Story Page