Odbudowa kolagenu podstawą młodego wyglądu

Czynników, które będą przyspieszać proces starzenia się skóry mamy rzeczywiście wiele wszystko będzie łączyć jedno negatywnie będą wpływać na strukturę skóry i przez to psuje się kolagenowe rusztowanie. Można jednak w jakieś mierze sobie z tym poradzić. Kolagen i elastyna tworzą sieć podtrzymująca, która decyduje o gęstości skóry oraz jej napięciu a także jędrności.

To stan tych elastycznych włókien odpowiada za to jak wyglądamy. Kolagen produkowany jest przez fibroblasty, przy czym aktywność tych komórek będzie zmniejszać się po 25 roku życia. Mamy więc coraz mniej włókien kolagenowych, te istniejące ulegają degeneracji, wskutek tego skóra wiotczeje i pojawiają się tam zmarszczki.

Jak zatrzymać młodość?

Kolagen do celów kosmetycznych będzie dostępny w postaci, która przeznaczona jest do przyjmowania wewnętrznego oraz zewnętrznego do nakładania na skórę a także jako produktu używane w zabiegach związanych z użyciem specjalnych aparatów. Niestety wielkość cząstek kolagenu sprawi, że nie będą one w stanie pokonywać naskórka, by dotrzeć do skóry właściwej. Dlatego najlepszą terapią wydaje się być mezoterapia. Taki zabieg kosmetyczny jest prowadzony w gabinetach urody oraz medycyny estetycznej w formie igłowej albo bezigłowej.

Mezoterapia igłowa

Można wykonać ją w domowych warunkach jeśli wykorzystamy specjalne derma rollery. To niewielkie pałeczki z cienkimi igłami, które będzie można stosować na naszym ciele. Kosmetyki, które nakłada się na te mikronakłucia zdecydowanie sprawniej docierają w głąb skóry niż takie aplikowane na powierzchnię naskórka.

Oferta rollerów do domowego użytku jest bardzo szeroka. Znajdziemy takie urządzenia, które kosztują 20 złotych ale i takie, które kosztują 400 złotych. Można także kupić gotowe zestawy uzupełnione o specjalne ampułki z substancjami czynnymi, które będą wpływać korzystnie na naszą skórę.

Jak stosować roller?

Do własnego użytku powinno się wybierać rollery z długością igieł nie większą niż 0.25 mm. Taki rozmiar będzie bezpieczny, by we własnym zakresie bez doświadczonego lekarza czy kosmetyczki przeprowadzić zabieg. Przed zabiegiem skórę trzeba bardzo dokładnie oczyścić usuwają makijaż i zanieczyszczenia. Skuteczność może zwiększyć wcześniej wykonywany peeling, jednak taki delikatny, by skóra nie została podrażniona. Można skórę zdezynfekować z użyciem tonika z niewielką ilością alkoholu. Można także wykorzystać maść znieczulającą. Następnie przesuwamy roller po skórze w różnych kierunkach równomiernie naciskając. Wszystkie sfery powinny być poddane zabiegowi. Następnie nakłada się zawartość ampułki i zostawia wszystko do wchłonięcia. Po zabiegu na kilka dni trzeba unikać wystawiania się na słońce i mocnego makijażu. Rollery zawsze po zabiegu trzeba będzie dezynfekować.

Story Page