Zielone smoothie – koktajl z chlorofilem

Idealna figura to marzenie każdej kobiety niezależnie od wieku. Okres jesienno – zimowy to taki czas, gdy cenimy sobie błogie lenistwo, dlatego to wiosną będziemy podejmować działania, które mają sprawić, że uda się przywrócić nam idealna figurę, pozbędziemy się nadmiernych kilogramów. Optymalną alternatywą w tej kwestii może być zielone smoothie, które daje doskonałe efekty.

O co chodzi?

To szejk, który będzie miał formę napoju koktajlowego, który powstaje poprzez zmiksowanie owoców z wodą, lodem i ewentualnie mlekiem. Do przygotowania napoju używa się także zieloną herbatę czy wodę kokosową.

Oczywiście kolor napoju powinien być zielony, dlatego wskazane będzie dodanie wszelkiego rodzaju zielonych warzyw. Przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy jedynie wszystkie owoce, zielone składniki i dodatki zmiksować. Z owoców najlepsze będą banany oraz jabłka, można także stosować gruszki, pomarańcze czy truskawki. Jeśli chodzi o zieleninę stosować można takie składniki jak natka pietruszki, szpinak, jarmuż sałata, trwa pszeniczna, spirulina w proszku, a dla bardziej wprawionych kolendra, rukola, a nawet młoda kapusta. Jako dodatki idealnie będą się sprawdzać siemię lniane, sezam czy korzeń macy albo kakao. Wszystkie składniki miksujemy i dodajemy nieco wody. Proporcje są właściwie dowolne, trzeba jednak pamiętać, że nie dodajemy tam cukru.

Zielony koktajl

Zalety smoothie

Wiele osób zastanawia się po co pić taki napój. Przede wszystkim smoothie będzie dostarczać do naszego organizmu cenne witaminy, sole mineralne co będzie przekładać się na nasze zdrowie. W zależności od kompozycji można używać różnorakie smaki, właściwości odżywcze. To prosty sposób, by mieć również napój bogaty w błonnik.

Wbrew pozorom przygotowanie szejka będzie zajmować mało czasu, a co ważniejsze będzie pozwalać na uzyskiwanie oryginalnego smaku.

Pojawia się również pytanie dlaczego właśnie zielony koktajl? Zasadniczo taki napój w każdym kolorze będzie doskonałą bombą witaminową, jednak ten zielony ma znaczne ilości chlorofilu i dlatego określa się go jako zieloną krew. Główne zalety chlorofilu to oczyszczenie krwi, płynów ustrojowych, wydalanie toksyn, oczyszczenie wątroby, regulowanie poziomu glukozy we krwi, likwidowanie stanów zapalnych, mniej odczuwalne objawy astmy.

Spożywanie zielonego smoothie pozwala skutecznie chudnąć bez efektu jo-jo. Dzieje się tak, przede wszystkim dlatego, że smoothie jest niezwykle pożywnym i wartościowym napojem, który będzie dostarczał cennych wartości odżywczych, zaspokaja poczucie głodu.

Story Page