Witamina C lewoskrętna

Jedną z najbardziej znanych witamin będzie oczywiście witamina C lewoskrętna, która jest powszechnie wykorzystywana. Sięgamy po nią w momencie, gdy mamy problem z przeziębieniem. Kwas askorbinowy ma do spełnienia w organizmie wiele zadań. Witamina ta warunkować będzie odporność naszego organizmu, poprawia samopoczucie.

Jakie zapotrzebowanie na witaminę C

Naukowcy i lekarze zastanawiają się już od dawna ile witaminy C potrzebuje nasz organizm. W efekcie prowadzonych badań mamy już, że dzienna dawka witaminy C będzie uzależniona od kraju, w którym mieszkamy, rozpoznanych chorób czy używek jakie się stosuje. W przypadku, gdy cierpi się na nadciśnienie tętnicze, pali się nałogowo to zapotrzebowanie na witaminę C będzie większe. Zapotrzebowanie na witaminę C będzie także większe u kobiet, które spodziewają się dziecka a także u osób, które wykonują ciężką pracę fizyczną. Wiemy również, że poziom witaminy C będzie spadał w momencie, gdy mamy długotrwały stres. W związku z tym każdy kto nie chce boleśnie odczuwać jego skutków musi pamiętać o suplementacji witaminy C.

WITAMINA C I JEJ NIEDOBÓR

Niektóry myślą, że witamina C jest tak bardzo powszechna, że niedobór w ogóle nie będzie możliwy. Jak się jednak okazuje dość często się pojawia. Przede wszystkim gdy w diecie brakuje warzyw i owoców. Zbyt niski poziom witaminy C w organizmie będzie powiązany z osłabieniem i apatią. Spowodowane będzie to również tym, że często idzie razem z brakami witaminy również osłabienie i apatia.

Osłabienie organizmu

Osoby, u których jest zbyt niski poziom witaminy C mają także problem z pękającymi naczynkami, powstającymi łatwo siniakami czy częstymi infekcjami. Może występować również krwawienie z dziąseł czy silne bóle kostno – stawowe. Jeśli niedobór będzie się utrzymywał rozwijać się mogą również zmiany miażdżycowe. Problemem będzie także zwiększone ciśnienie krwi. Wszystko to sprawić może, że większe będzie ryzyko udaru mózgu i zawału.

WITAMINA C LEWOSKRĘTNA A PRZEZIĘBIENIE

Większość z nas po witaminę C sięga w momencie, gdy dosięga nas przeziębienie. Jednak powinniśmy wiedzieć, że najlepiej będzie ją przyjmować profilaktycznie zanim infekcja nas dopadnie. Witamina C nieco przyspieszy powrót do zdrowia i będzie zmniejszać obrzęk śluzówki nosa, ale nie będzie leczyć. Aby witamina była skuteczna przyjmować się ją powinno przed posiłkiem. Rozpuszcza się ona w wodzie, a więc nie trzeba zażywać z nią tłuszczu. Witamina C lewoskrętna będzie jedną z najważniejszych witamin w organizmie. Dzięki niej nasz organizm pracuje jak należy. Powszechnie wiadomo, że witamina C wspiera leczenie infekcji wirusowych. Często zapomina się jednak o innych jej właściwościach między innymi dbanie o układ nerwowy, ochrona przed nowotworami, doskonały wygląd cery. Dlatego dbanie o jej odpowiedni poziom w naszym organizmie wydaje się być bardzo ważne.

Story Page